דף הבית
מוסיקה
וידאו
תמונות
עיתונות
שיתוף פעולה
חדשות
ספר אורחים
צור קשר

מיכאל משקאוצן נולד ב-8 בפברואר 1962 בעיירה קטנה בשם קלרש (Calarasi) במולדובה למשפחתם הצנועה של סנדלר וחייטת אשר גידלה ארבעה ילדים. בילדותו, מיכאל עסק בספורט באופן מקצועי. לאחר סיום בית הספר התיכון, סיים קולג' בחינוך גופני, בוגר התעמלות מכשירים. אמנם, את המקצוע העתידי שלו קבעה תשוקתו למוזיקה. בשנת 1989, השיג את מקומו בלימודי גיטרה בפקולטה לג'אז שבמכללה לאומנויות בקישינב, בזכות ביצוע שירו המפורסם של ג'ורג' גרשבין בשם "Blue Moon" ובלוז של הגיטרסיט האגדי ג'ו פאס.

באותה תקופה מיכאל התחיל לבחון את עצמו כמלחין. בשנת 1991 עלה לארץ יחד עם ביתו, אלה,  אשר בהמשך הדרך פיתחה קריירה בינלאומית בתחום הדוגמנות.   
בשנת 1995, מיכאל הוציא לאור את ספר התווים - "מוזיקה לשניים", בו נכללו לחנים בסגנונות שונים, החל מטאנגו ופוקסטרוט ועד קטעי ג'אז אינסטרומנטליים.

בשנת 1999 יצאו לאור  שני האלבומים: "תגלית" ו- "אל תשתוק על אהבה".  שירים מתוך האלבומים הללו, לא פעם מושמעים ברדיו בארץ ובחו"ל. מיכאל הוא אורח קבוע בתוכניות רדיו וטלויזיה.

בנוסף, יצא לאור האלבום "שאנסון לא רוסי בכלל".

בשנת 2002, מיכאל החל את שיתוף פעולתו על המשוררת ילנה קוט. יחד הם כתבו יותר מ-70 שירים וביניהם רומנים פופולריים.  בשנת 2004, מיכאל הוזמן לפסטיבל בינלאומי לרומנסים אשר התקיים במוסקבה. כמו כן, השתתף בקונצרטים באולם על שם "צ'ייקובסקי" שבמוסקבה, בהם בוצעו רומנסים בליווי האנסמבל הלאומי של כלי נגינה עממיים.

בשנת 2008, השתתף בקונצרט בסנט פטרסבורג, שם שיריו זכו לאהדה רבה.

לאחרונה, יצא אלבומו "הביתה" בסגנון השאנסון הלירי בסנט פטרסוברג.

מיכאל מוזמן לעיתים קרובות לשיתופי פעולה עם זמרים בארץ ובחו"ל.

היום, מיכאל עובד על הוצאת אלבומים נוספים בסגנונות מוזקיליים שונים.

כל הזכויות שמורות ל"מיכאל משקאוצן" 2009 ©צילום של דימה בריקמן